yak-vibrati-vnz-u-polshhiБагато польських вищих навчальних закладів пропонують українцям здобути вищу освіту в стінах їхніх установ. А для того, щоб зробити правильний вибір ВНЗ Польщі, варто скористатись порадами консультантів некомерційного проекту „Teraz Wrocław”.

Перед тим як вибрати ВНЗ треба чітко визначитись з обранням майбутньої професії, і головне — мати зріле уявлення про свої здібності та уподобання.

Молоді люди, частіше за все вибирають спеціальності, які в даний час мають самий вищий рейтинг на ринку праці. Зараз досить популярними та престижними напрямками є економіка, туризм, менеджмент, міжнародні відносини, журналістика. Майбутні студенти мають надію, що по закінченні навчальної установи їх чекає швидке працевлаштування та успішна кар’єра. Та, насправді, ситуація за цей час може змінитись, і для багатьох може не знайтись місця роботи, тоді як професії, зв’язані з хімією та фізико-математичним напрямком, потребують свіжих кадрів.

HashFlare

Тому треба йти вчитись не туди де легко або модно, а вибирати напрямок, який відповідає уподобанням, допоможе розвинути природні здібності і стане запорукою успішної реалізації особистості в обраній професії. Для цього, перед тим як вибрати ВНЗ у Польщі, треба правильно виставити головні пріоритети і відсікти другорядне, те що не є визначальним для здобуття омріяної спеціальності.

Якщо для абітурієнта є досить важливим критерій престижності ВНЗ, то, перед тим як подавати документи, бажано зібрати про нього найбільше інформації. Варто ознайомитись з сторінкою Державної акредитаційної комісії Польщі, зайти на www.univerpl.com.ua, почитати відгуки студентів на сайті вишу, пошукати публікації в газетах.

Ще одне важливе питання – який вибрати вищий заклад: державний чи приватний. Звичайно, більшість державних закладів мають багату історію, традиції, престиж. Для багатьох студентів — це гарантія безкоштовного навчання. Вважається, що вони більш надійні і шанс отримати роботу з таким дипломом набагато більша. Але, за останні роки, приватні щколи довели свою значимість – в них більш новаторський підхід до освіти, вони швидше реагують на те, які професії актуальні на сучасному ринку праці.

Часто абітурієнти вступають до приватних закладів „wyższa szkoła”, приймаючи їх за університети. але це не завжди відповідає дійсності. Досить багато приватних ВНЗ не можуть похвалитись високим рівнем викладанні, і тому амбітним студентам які націлені на глибокі знання краще вибирати державні престижні вищі.